SKŁAD RADY KLUBU SIP – REGION WIELKOPOLSKA NSZZ SOLIDARNOŚĆ

tel. kom. 512393001

Informacje związane z koronawirusem

Zalecenia dla zakładów przemysłowych w trakcie epidemii COVID-19 w Polsce

W związku z  rozprzestrzenianiem się koronawirusa Ministerstwo Rozwoju przygotowało wytyczne w zakresie funkcjonowania zakładów przemysłowych.

Podstawowym celem wdrażanych procedur jest:

1. Zapewnienie bezpieczeństwa pracownikom zakładów przemysłowych i pracownikom innych firm przebywającym na terenie tych zakładów przemysłowych

2. Uniknięcie zakażenia pracowników przez osoby z zewnątrz – dostawcy, klienci.

3. Zmniejszenie liczby kontaktów na terenie zakładu przemysłowego, celem umożliwienia identyfikacji pracowników, którzy będą podlegać kwarantannie w przypadku potwierdzonego zakażenia

4. Utrzymanie możliwości funkcjonowania zakładów przemysłowych i świadczenia w nich pracy z zapewnieniem dostaw niezbędnych mediów i surowców również w warunkach prowadzenia kordonu sanitarnego.

W związku z powyższym przez okres obowiązywania na terenie Polski stanu epidemii zalecane jest stosowanie następujących procedur:

PRZEPISY SIP

PRZEPISY BHP